Kurtyny ACR

Kurtyny gazowe ACR od Winterwarm Polska pełnią jednocześnie funkcje kurtyny powietrznej oraz urządzenia grzewczego. Nie dopuszczają do przepływu powietrza, stanowią skuteczną izolację, zdolną zatrzymać ciepło wewnątrz, a zimne powietrze na zewnątrz budynku. Dzięki kurtynom gazowym ACR możliwe jest utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu, przez co zmniejszają się wydatki na energię konieczną do jego ogrzania. Prosta forma oraz neutralne kolory tych urządzeń sprawiają, że doskonale wkomponują się one w każde wnętrze.

Cechy charakterystyczne kurtyn ACR:

– skuteczne oddzielenie wnętrza pomieszczenia od środowiska zewnętrznego, co sprzyja znacznemu zmniejszeniu strat ciepła,
– pomoc w utrzymaniu optymalnej temperatury w strefie wejścia,
– łatwość montażu, nie wymagająca podłączenia dodatkowych źródeł ciepła,
– zastosowane w nich nowatorskie rozwiązania techniczne,
– modulowana praca palnika gwarantująca dużą ekonomiczność.

Wizualizacja kurtyny gazowej Winterwarm ACR.

Kurtyny ACM

Kurtyny powietrzne ACM nie posiadają nagrzewnicy, a ich modułowa budowa umożliwia dostosowanie ich do bram i drzwi o różnych szerokościach. Wystarczy dodać lub odjąć określoną liczbę sekcji. Jeden moduł (sekcja) ma szerokość 0,5 m i natężenie przepływu powietrza na poziomie 1900 m³/h, zatem im więcej się ich zastosuje, tym większy otwór drzwiowy można zabezpieczyć. Głównym zadaniem kurtyn ACM jest ograniczenie strat ciepła. Jej stosowanie przynosi także inne korzyści, jak np. ograniczenie przemieszczania się zanieczyszczeń i owadów.

Co wyróżnia kurtyny ACM?

– znaczące ograniczenie straty ciepła w obiekcie,
– duże natężenie przepływu powietrza,
– innowacyjne zastosowanie klapek Gurney’a (zwiększenie prędkości i zasięgu strumienia powietrza),
– możliwość montażu w pionie i poziomie,
– możliwość ukierunkowania strumienia powietrza za pomocą regulowanych lameli,
niewielka waga,
– w opcjonalnej wersji istnieje możliwość regulacji prędkości i wydatku powietrza.

Wizualizacja kurtyny gazowej Winterwarm ACM.