Kurtyny ACR

Winterwarm Polska oferuje powietrzne kurtyny gazowe ACR, które łączą w sobie funkcję kurtyny powietrznej i urządzenia grzewczego. Stwarzają one barierę dla przepływu powietrza, czyli zapewniają skuteczną izolację zatrzymując ciepło wewnątrz budynku, a zimno na zewnątrz. Stosowanie kurtyn pozwala utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu co łączy się z oszczędnościami w zużyciu energii na ogrzanie obiektu. Nowoczesny design i neutralne kolory pozwalają na zastosowanie kurtyn w każdym wnętrzu, zarówno przemysłowym, jak i bardziej reprezentatywnym.

Cechy charakterystyczne:

• zmniejszenie strat ciepła w obiekcie poprzez skuteczne odseparowanie środowisk
  • utrzymanie komfortowej temperatury w strefie wejścia
  • łatwy i nieskomplikowany montaż (niepotrzebne dodatkowe źródła ciepła)
  • nowatorskie rozwiązania techniczne
  • niezwykła ekonomiczność dzięki modulowanej pracy palnika

Kurtyny ACM

Winterwarm ACM jest kurtyną powietrzną bez nagrzewnicy o budowie modułowej. W zależności od szerokości drzwi lub bramy można łatwo dopasować potrzebną szerokość kurtyny dobierając odpowiednią liczbę sekcji (modułów). Pojedynczy moduł kurtyny ma szerokość 0,5m i wydatek powietrza 1900 m3/h. Poprzez zestawienie kolejnych modułów uzyskuje się odpowiednio większą szerokość i wydatek. Podstawową funkcją kurtyny jest ograniczenie strat ciepła. Jednakże również latem użycie kurtyny daje korzyści np. przeciwdziała przemieszczaniu się zanieczyszczeń i owadów.

Cechy charakterystyczne:

• skuteczne ograniczenie strat ciepła w obiekcie
  • duży wydatek powietrza
  • innowacyjne zastosowanie klapki Gurney’a skutkujące zwiększeniem prędkości oraz zasięgu strumienia powierza
  • możliwość montażu poziomego i pionowego
  • regulowane lamele ukierunkowujące strumień powietrza
  • regulacja prędkości i wydatku powietrza (opcja)
  • mała masa urządzenia